вторник, 20 декабря 2011 г.

Заліковий з мови


Купрієнко Євгенія Євгенівна
студентка групи УА 5
Севастопольського міського
гуманітарного університету

Науковий керівник:
Надточій Валентина Володимирівна

Керівник від бази практики:
Дульська Надія Андріївна

КОНСПЕКТ ЗАЛІКОВОГО УРОКУ
З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Тема: Прикметник як частина мови. Якісні, відносні та присвійні прикметники.

Мета: поглибити знання  про прикметник як частину мови, формувати вміння визначати рід, число та відмінок прикметників, дати відомості про поділ прикметникі на групи за значенням, формувати вміння розрізняти якісні, відносні та присвійні прикметники, пояснити причини переходу прикметників з однієї групи  до іншої; формувати вміння доречно вживати прикметники різних груп у мовленні; розвивати культуру усного й писемного мовлення, збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до рідної землі, гордість за Україну.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу

Завдання уроку:
-         зацікавити учнів в навчальній діяльності
-         Навчити знаходити прикметники
-         навчити з`ясовувати  їх роль в словосполученні, реченні
-         формувати уміння і навички говоріння
-         формувати уміння і навички логічного мислення
-         розвивати самостійну діяльність учнів
-         навчити використовувати якісні, відносні, присвійні прикметники
-         виховувати любов до рідної землі

Обладнання: наочність Додаток А, дидактичний матеріал, таблиці Додаток Б, підручник, словник.

Методи і прийоми: робота із підручником, пояснювально-ілюстративний метод,
репродуктивний метод, бесіда, дискусія, метод пізнавальної гри, метод проблемних питань, акро-диктант.

Дидактичний матеріал: Підручник –Бондаренко Н.В. Українська мова: Підруч. для 6 кл. загальноосвіт. навч. закл. в знавчанням рос. мовою/ Н.В. Бондаренко, А.В. Ярмолюк. – К.: освіта, 2006. – 240 с.

Наочність : таблиці, схеми.
Оформлення дошки:
Сьоме листопада
Класна робота
Прикметник як частина мови. Якісні, відносні та присвійні прикметники.


Хід уроку:
I. Організаційний момент (5 хв.)
   
Перевірка готовності учнів до уроку:
Чи всі готові до уроку? Щоденники, зошити, підручники на місці? Всі рівно стоять? 1 ряд стоїть рівніше та швидко приготувався, тому вони можуть сідати. Наступний ряд сідає…Добре, всі сідайте.

Створення атмосфери сприятливої для навчання
Доброго дня шановні, я рада вас бачити. Як ваш настрій?Чому? (через погоду:гарна, погана, дощ)

II. Актуалізація опорних знань (7 хв.)

словниковий диктант: Додаток
коментована робота над помилками

Я знаю, що ви вже вивчали таку частину мови як прикметник, що ви про неї знаєте?


ІІІ . Оголошення теми та мети уроку, мотивація (8 хв.)

мотивація
робота із текстом. Читають текст, добирають заголовок, знаходять прикметники.
Навіщо в тексті автор використовую прикметники?
Що б було з текстом, якщо вилучити всі прикметники?


оголошення теми та мети
Тема нашого уроку – Прикметник як частина мови. Якісні, відносні та присвійні прикметники.
Сьогодні ми ще раз згадаємо, що таке прикметник, розберемо як  він змінюється, поговоримо про види прикметників, які ознаки мають. Навчимося використовувати прикметники у власному мовленні для забарвлення та образності.



ФІЗИЧНА ХВИЛИНКА ! (3 хв.)
«Ми теж умієм так»
Подивись скоріш, котра година,            Дивляться вперед, вгору, ве-
Тік-так, тік-так, тік-так.                  дуть пальцем зліва направо і на-
Наліво раз, направо раз!    впаки, нахиляються у вказаний
Ми теж умієм так!                          бік.
Щоб стати схожим на орла
І налякать собак,
Розправив півень два крила...                          Піднімають праву руку в сто-
Ми теж умієм так!                          рону, потім ліву, махають ними.
Іде ведмідь, шумить в кущах,
Спускається униз.
На двох ногах, на двох руках,            Нахиляються і рачкують як
Ми теж умієм так.                            ведмідь.

ІV. Сприйняття та засвоєння нового матеріалу

робота із підручником (5 хв.)
 відкрийте ваші зошити, запишіть число, класна робота та тему сьогоднішного уроку.
Відкрийте підручник, сторінка 88, читаємо правила. Читає Кирило.
Наступне правило читає Настя.
Ви вже знайомі з цими правилами?
Щоб узагальнити ваші знання, давайте виконаємо вправу 249. самостійно, письмово, взаємоперевірка.


робота із пам’яткою  ДОДАТОК (4 хв.)
щоб полегшити вам завдання, Таня роздасть вам картки з правилами. давайте уважно прочитаємо. діти уважно читають. Потім вголос читає  Юра. До кожної ознаки діти добирають власні приклади. 

Гра «четвертий зайвий» (3 хв.)
Щоб відпрацювати новий матеріал, давайте пограємо в гру, четверте зайве. Я роздаю вам листочки, писати можна на них. Там є помилки і ви маєте їх побачити.

творча робота (3 хв.)
складить 3 речення використовуючи якомога більше слів з пам’ятки .

робота із підручником (5 хв.)
Усно робимо вправу. Вправа 251, сторінка 89. Починає Юля.

V.  Організаційний момент (2хв.)

Встали всі рівненько. Відпочили? Стоїмо поки всі не заспокояться та не подивляться на мене. Урок вже розпочато. Ось вам і ваша краса, якщо ви не поважаєте інших, це означає, що ви не поважаєте себе.

VI.  Сприйняття та засвоєння нового матеріалу.

акро – диктант (3 хв)
для засвоєння пропоную вам ще гру. Я диктую слова, а ви записуєте лише прикметники, у стовпчик. Додаток
підкреслюємо другу букву кожного слова та читаємо, що в нас вийшло.Має вийти слово РОЗУМНИК

робота із підручником (3 хв.)
а зараз відкриваємо підручник, сторінка91. читаємо правила

робота із підручником  (10 хв.)
вправа 257, усно виконуємо, пояснюємо до якої групи прикметників належить, чому?

сторінка 92, читаємо правила, виконуємо вправу 261 самостійно, письмово.
коментована робота над помилками.

групова робота ( 5хв.)
Вправа 219, у нас в класі 6 груп (поділяються за тим, як сидять).Вправу виконуємо усно, поміркуйте над відповідями. а потім 1 людина від групи відповідатиме.


ФІЗ.ХВИЛИНКА. (4 хв)
«Квіти»
(Діти присіли,  імітують не-                     Діти повільно підносять руки
розкриті голівки квіточок).                     вгору і розкривають долоні з ро-
Вчитель. Раз-два-три,                   зімкнутими пальцями, імітуючи
виросли квіточки!                           квіти.                  
До сонця потягнулися високо,                          Тягнуться на пальчиках, див-
Стало їм приємно і тепло!             ляться вгору. Дитина-«вітерець»
Вітерець пролітав,                      пролітає серед дітей.
Гілочками похитав.
Вліво похитнулись
Низько пригнулись.                                 Нахилили тіло вліво, впра-
Вправо похитнулись                  во, вперед. Низько пригнулись.
Вітерець, тікай!                                        Вітерець тікає.
Квіточки не ламай!
Нехай вони цвітуть, ростуть,                            Дітям радість несуть!


VII. Систематизація та узагальнення вивченого

робота із підручником (5 хв.)
Виконуємо письмово вправу 259 на оцінку. Хто перший виконую – кличе мене, я перевіряю.
Колективна перевірка коли всі закінчили виконання.

розподільний диктант із коментуванням ( 5 хв.)
діти, ділимо сторінку на 3 стовбчики, якісні, присвійні та відності прикметники. Я диктую, а ви записуєте в необхідний стовпчик. Додаток

 творче завдання (3 хв.)
скласти міні-твір про себе та свою родину використовуючи присвійні та відносні прикметники. але не використ. якісні прикметники.

VIIІ. Підведення підсумків

не підглядаючи у підручник сформулюйте правила сьогоднішнього уроку.
Що було важко?
Що було незрозуміло?
Чи було вам сьогодні цікаво?

ІХ. Домашнє завдання

відкриваємо щоденники, швиденько, записуємо домашнє завдання, вдома ви маєте…
Коментоване оцінювання учнів.
Встали рівненько, дякую за урок, все вільні, до побачення.











ДОДАТОК

Словниковий диктант:
жовтогарячий, недоук, дерев`яний,  бузковий, бурштин, ґазда,  слобідка, смаглявий, п’янкий, спостереження, менший, козацький, кмітливий, студенський, галявина, ґречний.

роздрукований матеріал  Пам`ятка :
Прикметник- це частина мови, що виражає ознаку предмета і відповідає на питання який? чий? (зелений, мудрий, сміливий).
Прикметники виражають ознаку:
·         запаху (п’янкий, запашний),
·         кольору (білий, зелений),
·         віку (старенький, давній),
·         розміру (величезний, середній),
·         матеріалу (діамантовий, дерев’яний),
·         якості (твердий, гнучкий),
·         принадлежності (зятів, сестрин),
·         простору (далекий, близький),
·         часу (ранній, вчорашній)
·         внутрішні властивості (добрий, щедрий),
·         зовнішні прикмети (смаглявий, чепурний),
·         ознаки за відношенням до місця (міський, районний).

Гра «Четвертий зайвий»
ГРА «Четвертий зайвий»
 зелений, чорний, дужий, красний
Старенький, молодий, великий, давній
Добрий, злий, твердий, щедрий
Солодкий, великий, малий, величезний
Далекий, сумний, близький, найближчий
Солоний, гіркий, дужий, солодкий
Деревяний, металевий, розумний, паперовий
Добрий, вчорашній, завтрашній, минулорічний
Державний, сьогоднішній, міський, класний
Сестрин, батьків, жовтий, бабусин
АКРО-ДИКТАНТ
прозорий, ім.`я, дерево, сидіти, добрий, азартний, стіл, обід, густий, комп’ютер, недоук, смішний, гнучкий, немовля, ситий, гаманець, скляний, ліки.
Розподільний диктант

якісні
відносні
присвійні
Гарячий шоколад
Смачна вечеря
Близький друг
Кисле яблуко
Кмітливий юнак
Добре среце
Металевий стіл
Гумовий м’яч
Колючий друт
Домашня робота
Дерев`яна шафа
Сьогоднішній випадок
Бурштинове намисто
Бузкове плаття
Материн син
Миколин зошит
Братів гаманець
Заячий слід
Оленина подруга
Ведмежий барліг
Батьків кінь

Комментариев нет:

Отправить комментарий